لوازم ورزشی, ورزش های هوازی و بدنسازی, ورزش و سفر

راهنمای خرید اسکیت کفشی برای ورزش و سرگرمی

اسکیت ورزش محبوبی است که علت به این که تقریبا در هر مکانی از جمله پارک ها و معابر به راحتی و فقط با خرید یک کفش اسکیت خوب می‌توان آن را به صورت غیر حرفه‌ایش انجام داد و حتی به عنوان یک وسیله‌ی نقلیه از آن استفاده کرد، طرفداران بسیاری دارد. اسکیت که پیدایشش به اواخر قرن هجدهم میلادی بازمی‌گردد انواع و سبک های مختلفی دارد که انتخاب سبک، اولین قدم برای فردی است که می‌خواهد آن را به صورت حرفه‌ای پیش بگیرد.

اسکیت از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اسکیت کفشی یا اسکیت اینلاین از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که در ادامه هر کدام از آنها به ‌طور مجزا معرفی شده ‌است.

  1. کفش اسکیت یا بوت
  2. ساق یا cuff
  3. چفت ها یا buckles
  4. تیغه یا frame
  5. چرخ ها یا wheels
  6. بلبرینگ یا bearings
  7. ترمز یا brake

انواع اسکیت‌

اسکیت‌های سنتی

کنترل فرد بر اسکیت‌های سنتی (یک جفت چرخ جلو، یک جفت چرخ عقب) بیشتر است و حفظ تعادل بر روی آن ها راحت تر صورت می گیرد. اما سرعت آن ها از اسکیت های جدید (اینلاین) کمتر است.

 

اسکیت های جدید (اینلاین)

در اسکیت های اینلاین همه چرخ ها در یک خط هستند. این نوع اسکیت‌ها سرعت بیشتری داشته و کنترل آن ها به آسانی اسکیت های سنتی نیست. برای حفظ تعادل با اسکیت‌عای اینلاین به کمی مهارت و تجربه نیاز است. اگر فقط در داخل سالن اسکیت سواری نمی‌کنید،

برای استفاده خارجی مانند پارک ها و جاده ها، بهتر است اسکیت های جدید یا همان اینلاین را انتخاب کنید، هم به دلیل سریعتر بودن آن‌ها و هم اینکه اسکیت های سنتی بزرگ هستند و گرد و غبار و کثیفی های موجود بر روی زمین را به خود جذب می کنند.

 

این مطلب را هم بخوانید!
بهترین باتری برای اسکوتر برقی در سال 2021

پارامتر های مهم برای خرید اسکیت کفشی

راحتی و کیفیت: ظاهر اسکیت یک پارامتر مهم است اما نه به اندازه راحتی و کیفیت. بنابراین هنگام خرید در وهله اول به کیفیت و راحتی کفش اسکیت توجه کنید و سپس ظاهر آن

سایز اسکیت

توجه داشته باشید که حتماً اسکیت باید اندازه پایتان باشد و معمولاً سایز آن با سایز کفش ورزشی شما متناسب است. از خرید اسکیت بزرگتر از پایتان خودداری نمایید. برخی از خانواده ها به دلیل قیمت بالای اسکیت دو سایز بزرگتر از سایز اصلی پای کودک خود را انتخاب می کنند تا مت زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرد

این کار باعث عدم کنترل کودک بر کفش می شود، وزن آن برای کودک زیاد است و باعث اذیت شدن او می‌شود و همچنین امکان آسیب دیدن قوزک و عضلات پشتی پای کودک بسیار بالاتر می‌رود. البته توجه داشته باشید که سایز اسکیت نباید به قدری هم کیپ پا باشد که انگشتان را اذیت کند.

اسکیت های قابل تنظیم سایز هم در بازار موجود است که گزینه‌ی خوبی برای پیشگیری از این مشکلات است است اما از قیمت آن‌ها طبعا بالاتر است. اسکیت های قابل تنظیم، بسته به نوع برند  ۳، ۴، حتی ۵ سایز را به کاربر ارائه می دهند. در نتیجه سایز کفش را مطابق با پا می‌توانید تغییر دهید.

جنس بدنه

اسکیت‌هایی که دارای بدنه‌ای بسیار سفت و سخت هستند، به پاشنه و قوزک پای کودک آسیب می‌رسانند.

حرکت چرخ‌ها

برخی برای ایمنی بییشتر به خصوص برای کودکان اسکیت‌هایی را انتخاب می‌کنند که چرخ‌هایشان روان نبوده و به سختی می‌چرخند، برخی از این‌ها به قدری سفتند که اسکیت سوار فقط می‌تواند با آن‌ها راه برود.

این اسکیت‌ها لذت اسکیت سواری را از فرد گرفته و او را از این رشته زده می‌کنند. باید بدانید که افتادن بر روی زمین جزئی از اسکیت سواری است، و یادگیری مهارت اسکیت‌سواری در همین صورت می‌تواند باشد.

ترمز

ترمز باید از پلی اُورتان نرم، نه پلاستیک ساخته شده باشد، تا سطح تماس خوبی برقرار کرده و باعث توقف اسکیت سوار شود.

جنس و استحکام جوراب اسکیت

این قسمت که ساق پا را می پوشاند باید از صخامت و استحکام برخوردار باشد که در اسکیتهای مرغوب این نکته به خوبی رعایت شده است زیرا عدم استحکام در این قسمت باعث میشود که بعد از مدتی از استفاده اسکیت، این قسمت حالت خود را از دست داده و ساق پا رو به خوبی پوشش نداده و قسمت های پلاستیکی اسکیت موجب زخم و آسیب در قسمت ساق پا میشود.

بست اسکیت

درهنگام خرید به بستهای کفش اسکیت توجه کنید. یک سیستم بست خوب باید درحالی که هیچ فشاری روی پا نمیآورد به خوبی از پا حمایت کند.

 

این مطلب را هم بخوانید!
راهنمای خرید دوربین دو چشمی و تک چشمی

code

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *