ابزار نقاشی و رنگ آمیزی, لوازم التحریر, مداد

همه چیز هایی که برای خلق تصاویر زیبا درباره مداد رنگی باید بدانید!!!

مدادهای رنگی یک محیط فوق العاده پویا است که مورد علاقه هنرمندان و علاقه مندان است زیرا استفاده از آنها بسیار آسان است. این که آیا شما کاملاً با مداد رنگی تازه کار هستید یا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده متنوع هستید ، در این مقاله به شما کمک می کنیم با پوشش دادن موضوعات مهمی مانند کیفیت ، سازگاری ، نوع ، ماندگاری ، مارک تجاری ، مداد رنگی را خریداری کنید. برای یادگیری در مورد مدادهای رنگی ادامه مطلب را بخوانید!

کودکان علاقه زیادی به بیان افکار و خلاقیت های خود با نقاشی با رنگ دارند. آنها از طریق نقاشی های الهام بخش و مهیج چیزهای زیادی می آموزند. وقتی کسی از روی تخیل و محیط اطراف شروع به نقاشی می کند ، بهترین راه را برای رونمایی از افکارش پیدا می کند. علاوه بر این ، این عادت باعث بهبود تمرکز ، اعتماد به نفس و تشویق خلاقیت می شود. بنابراین ، اگر کسی نقاشی را دوست دارد ، یک جعبه مداد رنگی جدید می تواند یک هدیه عالی برای او باشد.

اختراع و تاریخچه مداد رنگی

مداد رنگی مدادی است که دارای هسته ای از رنگدانه های رنگی و محافظ ساخته شده از چوب است. در حالی که مدادهای استاندارد دارای هسته ای از گرافیت و خاک رس هستند ، هسته اصلی بیشتر مدادهای رنگی از موم ، رنگدانه ها ، مواد افزودنی و عوامل اتصال ساخته شده است. سایر مدادهای رنگی دارای روغن ، محلول در آب هستند.

تاریخچه اولیه مداد رنگی خیلی مستند نیست. شناخته شده است که یونانیان باستان از مداد شمعی مبتنی بر موم استفاده می کردند. اولین مداد رنگی در قرن نوزدهم ظاهر شد و برای “بررسی و علامت گذاری” استفاده شد. استدلر ، شرکت آلمانی متعلق به یوهان سباستین استدلر در سال ۱۸۳۴ مداد رنگی روغن پاستل را اختراع کرد. تولید مداد رنگی برای اهداف هنری از اوایل قرن ۲۰ آغاز شد. اولین مدادهای رنگی هنری در سال ۱۹۲۴ توسط Faber-Castell و Caran اختراع و تولید شد. Berol ساخت مدادهای رنگی خود را از سال ۱۹۳۸ آغاز کرد. سایر تولیدکنندگانی که در اواخر دهه ۳۰ و اوایل دهه ۴۰ نیز مداد رنگی ساختند Derwent ، Progresso ، Lyra Rembrandt و Blick Studio بودند. تعداد کمی از تولیدکنندگان ادعا می کنند که اولین مداد آبرنگی (هنری) را اختراع کرده اند.

انواع مختلفی از مداد رنگی بسته به کاربرد مورد نظر وجود دارد. غلظت رنگدانه های با کیفیت بالا در مدادهای درجه هنرمندان بیشتر از مدادهای رنگی درجه دانش آموزان است. آنها همچنین دارای ویژگی های اندازه گیری و تعریف شده مانند “پایداری سبک” (توانایی رنگدانه برای حفظ ظاهر رنگ اصلی خود در معرض نور ، یعنی مقاومت در برابر اشعه UV در برابر نور خورشید) ، دوام هسته ، شکستگی و مقاومت در برابر آب هستند.

مدادهای رنگی دانشجویی و ممتاز از کیفیت پایین تری نسبت به مدادهای هنری برخوردار هستند. آنها از رنگدانه های با کیفیت پایین ساخته شده اند و سبک بودن آنها پایین تر است اگرچه ویژگی های مشخصی مانند درجه هنری ندارند اما به عنوان مثال پاک می شوند و برای مبتدیان مناسب ترند.

مدادهای رنگی مکانیکی اساساً پر کردن سرب رنگی برای مدادهای مکانیکی استاندارد هستند. آنها در محدوده باریک تری نسبت به مداد رنگی استاندارد تولید می شوند اما هنوز هم وجود دارند.

مداد آبرنگ (یا مداد محلول در آب) مدادی است که در صورت استفاده با برس مرطوب می تواند مانند آبرنگ رفتار کند. همچنین می توان از آنها به صورت خشک استفاده کرد و سپس به عنوان مداد رنگی استاندارد کار کرد.

به جز نقاشی استاندارد ، مداد رنگی در انیمیشن استفاده می شود زیرا پاک کردن آن از مداد گرافیت استاندارد آسان تر است و به همین راحتی لک نمی زند.

تاریخچه مداد رنگی در مدتی طولانی نیست و در مکان هایی کمی مبهم است اما باعث نمی شود همه مدادهای رنگی متفاوت به عنوان اشیای تاریخی و به عنوان یک رسانه هنری جذابیت کمتری داشته باشند.

مداد رنگی مبتنی بر موم

مدادهای رنگی مبتنی بر موم از یک چسب موم برای نگه داشتن رنگدانه درون هسته مداد رنگی استفاده می کند. مداد رنگی Crayola یا RoseArt یا نام تجاری خود را که در دبستان استفاده می کردید به خاطر دارید؟ اینها مبتنی بر موم بودند.

نه تنها برای عموم مردم بسیار رایج است ، بلکه مدادهای رنگی مبتنی بر موم نیز برای هنرمندان محبوب است. با این حال ، ممکن است شما با یک مداد رنگی مبتنی بر موم سرب سخت بیشتر آشنا باشید. هنرمندان و متخصصان معمولاً از مدادهای رنگی با کیفیت بالاتر با سرب نرمتر (نسبت بالاتر رنگدانه به چسب) استفاده می کنند.

ترکیب مداد رنگی مبتنی بر موم بسیار راحت تر از مداد رنگی پایه روغن است. همچنین لایه بندی آنها آسان تر است زیرا برای شروع رنگ بسیار کمتری دارند. مدادهای رنگی مبتنی بر موم نیز به خوبی با مخلوط کن های بی رنگ ، گرما یا حلال ها ترکیب می شوند، حتی در صورت استفاده از هسته هایی با هسته سرب نرم تر ، حتی بهتر است. از آنجا که این هسته ها هسته نرم تری نسبت به روغن دارند ، متأسفانه بیشتر در معرض شکستگی هستند.

از آنجا که رنگ آنها کمتر است ، مداد رنگی مبتنی بر موم هنگام برداشتن رنگدانه ، رنگدانه را از روی کاغذ آسانتر می کند. همچنین این مدادها بیشتر از روغن ها باقی می مانند. شما نمی خواهید آثار هنری خود را آلوده کنید. باقیمانده حاصل از یک رنگ هنگامی که می خواهید رنگ دیگری را کنار بگذارید می تواند تداخل ایجاد کند.

کارهای هنری با استفاده از مداد رنگی مبتنی بر موم نیز ممکن است نیاز به یک ثابت کننده روی محصول نهایی شما داشته باشد. این مدادهای رنگی می توانند گاهی لعاب سفید و مه آلودی را روی آثار هنری شما ایجاد کنند که به آن شکوفه موم نیز می گویند. شکوفه موم در اثر ته نشین شدن رنگدانه در سطح و از بین رفتن ماده اتصال دهنده موم ایجاد می شود. مدادهای رنگی مبتنی بر موم با کیفیت پایین بیشتر مستعد این اثر هستند. برای از بین بردن شکوفه موم ، می توانید با استفاده از یک پارچه نرم آن را پاک کنید. اگر می خواهید به طور کلی از آن جلوگیری کنید ، یک ماده رفع کننده باید به شما کمک کند. با این حال ، ثابت کننده ها گاهی اوقات می توانند رنگ اثر هنری شما را تغییر دهند ، بنابراین هنگام تصمیم به استفاده از آن محتاط باشید.

مداد رنگی روغنی

مدادهای رنگی روغنی از یک چسب روغن گیاهی برای نگه داشتن رنگدانه درون هسته مداد رنگی استفاده می کنند. مدادهای رنگی روغنی هنوز ممکن است درون هسته خود موم داشته باشند اما در مقایسه با آنها روغن بسیار بیشتری دارند. این مدادهای رنگی دارای هسته سربی سخت تری نسبت به موم هستند که منجر به شکستگی کمتری می شود. همانطور که انتظار می رفت ، مدادهای رنگی روغنی در برابر آب مقاوم هستند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، مدادهای رنگی روغنی به راحتی مخلوط نمی شوند و لایه برداری آنها از موم سخت تر است. با این حال ، آنها در هنگام نقاشی بقایای کمتری ایجاد می کنند و علائم شکوفه موم را نشان نمی دهند.

یافتن مداد رنگی مبتنی بر روغن در فروشگاه های عادی دشوارتر است اما قطعاً در فروشگاه های لوازم هنری فروخته می شود. قیمت آنها از مدادهای رنگی پایه موم نیز بالاتر است.

کاغذ

هنگام انتخاب کاغذ برای هنر مداد رنگی ، کاغذی را انتخاب کنید که حداقل مقداری دندان (کاملا صاف نباشد) داشته باشد. این به شما کمک می کند رنگدانه مداد رنگی روی سطح چسبیده باشد. اگر کاغذی را خیلی صاف انتخاب کنید ، لایه برداری صحیح از رنگها دشوار است. اگر کاغذی را انتخاب کنید که خیلی خشن باشد ، به تصویر کشیدن جزئیات و کاغذ استون هنج گزینه بسیار خوبی است زیرا ۱۰۰٪ پنبه ای است و دندان عالی دارد. همچنین بسیار مقرون به صرفه است و در رنگ ها و اندازه های مختلفی ارائه می شود. کاغذ بریستول با سطح روکش نیز گزینه مناسبی است. تابلوهای تصویرگری همچنین گزینه خوبی برای مدادهای رنگی است زیرا محکم است و می تواند فشارهای ناشی از سوختن یا ترکیب شدن حلال را حفظ کند. تعداد زیادی کاغذ انتخابی برای مدادهای رنگی وجود دارد و آزمایش انواع مختلف به شما کمک می کند بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

تیز کردن

مطمئن شوید که به محض بازکردن جعبه جدید خود ، مدادهای رنگی خود را تیز می کنید! تیز نگه داشتن مدادهای رنگی بسیار مهم است. نقاط سرب تیز خیلی راحت تر از یک نقطه کسل کننده به داخل دندان کاغذ نفوذ می کنند. به طور طبیعی ، ممکن است فشار بیشتری وارد کنید که ببینید رنگدانه روی کاغذ رسوب نمی کند. با این حال ، این می تواند باعث رنگ بیش از حد کاغذ زودتر از آنچه در نظر گرفته شده باشد و کنترل رنگ مورد نظر هنگام لایه بندی دشوار خواهد بود.

گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای تیز کردن مدادهای رنگی خود استفاده کنید از جمله تیزکننده های دستی ، تیزکننده های برقی ، تیزکننده های لوازم آرایشی و … .

اگر مدادهای رنگی درجه یک حرفه ای خریداری کردید ، سعی کنید از تراش های با کیفیت بالاتر استفاده کنید. تراشه های با کیفیت بالاتر دارای تیغه های تیزتری هستند که شکستن نوک را به حداقل می رساند.

 

 

تراش های مدادی دستی

مداد تراش های دستی به طور کلی کوچک هستند و به نظر ما در تراش دادن مدادهای رنگی بهترین هستند. نوک تیز کردن مداد با استفاده از این روش به شما امکان می دهد تا نیرو و سرعتی را که ایجاد می کنید ، کنترل کنید. سعی کنید یک صاف کننده با دهانه بزرگتر پیدا کنید تا فضای بیشتری از چوب داشته باشید تا در حین تراش ، هسته رنگی کمرنگ تری ایجاد کنید. هنوز می توانید یک مداد تیز داشته باشید اما چوب بیشتری که هسته رنگ را پوشانده باشد خطر شکستگی را کاهش می دهد.

مداد را به صورت عمودی نگه دارید و تیزکن را به جای مداد برای تیز کردن بچرخانید. این از فشار بیش از حد خود جلوگیری کرده و شکستگی را به حداقل می رساند. اطمینان حاصل کنید که تیغه تیز کننده تیز باقی مانده است. شما می توانید این را براساس طول اصلاح مداد بگویید. اگر تراش های مدادی شما از قسمتهای کوتاه و شکسته بیرون آمد ، یا تیغه را تعویض کنید یا زمان خرید تیغه جدید است.

 

تراش مداد برقی

تراش مداد برقی نیرویی وارد می کند که کنترل آن دشوارتر است. موم مداد رنگی شما می تواند بین تیغه های داخل صاف کننده شما جمع شود. برای جلوگیری از این امر ، می توانید مداد های معمولی گرافیت را به طور منظم تیز کنید تا به “تمیز کردن” تیغه ها کمک کند. اگر استفاده از تیزکن برقی را انتخاب کردید ، از استفاده از تیغه های مستقیم خودداری کنید زیرا می تواند منجر به شکستگی شود.

 

صاف کننده های لوازم آرایشی و بهداشتی

تیزکننده های لوازم آرایشی مخصوص کار با مداد با هسته نرمتر مانند خط چشم ساخته شده اند. به همین دلیل ، طراحی آن می تواند مداد رنگی را بدون تولید یک تراش خیلی خشن تیز کند.

تکنیک های رنگ آمیزی

تکنیک های مداد

تکنیک های مختلفی برای طراحی و رنگ آمیزی با مداد رنگی وجود دارد. این تکنیک ها می توانند نتایج متفاوتی را از نظر پوشش رنگدانه روی سطح شما ارائه دهند. تکنیک های رنگ آمیزی شامل استیپلینگ ، جوجه ریزی ، ضربدری ، سکته های عقب و جلو یا دست و پا زدن است. حتی می توانید تکنیک های خود را ایجاد کنید. هنگام طراحی ، همچنین می خواهید خطوط و بافت های شی را دنبال کنید تا تصاویر واقعی تری ایجاد کنید.

 

استفاده از رنگ

شما می خواهید از رنگ های روشن تا تیره کار کنید زیرا رنگ های روشن در رنگ های تیره مشخص نیستند. تعمیر رنگ های تیره بسیار دشوارتر از رنگ های روشن است. همچنین می خواهید هنگام اعمال رنگ از فشار آن آگاه باشید. هرچه فشار قوی تر باشد ، شدت رنگ نیز بیشتر خواهد شد. به همین دلیل ، ممکن است بخواهید با فشار کمتری شروع به کار کنید تا خیلی زود از استفاده از رنگ های تیره جلوگیری کنید.

 

نکات مهم

به همین دلیل ، شما همچنین می خواهید قبل از رنگ آمیزی موارد برجسته بر روی آثار هنری را مشخص کنید تا بتوانید از اعمال تصادفی رنگ های تیره در این قسمت جلوگیری کنید. بسته به کاغذی که استفاده می کنید ، می توانید استفاده از رنگ روی هایلایت را نیز حذف کنید و به جای آن از رنگ کاغذ استفاده کنید. به عنوان مثال ، مناطق خاصی را روی کاغذ سفید باز بگذارید تا برجستگی های خاص روی یک شی براق را به تصویر بکشد. با استفاده از مداد رنگی سفید ، مداد رنگی ، پاستل ، رنگ اکریلیک یا گواش می توانید موارد برجسته را ایجاد کنید.

 

سایه زدن

هنگام سایه زدن ، باید از استفاده از رنگ سیاه خودداری کنید و به جای آن رنگ تیره تر را انتخاب کنید. استفاده از رنگ مشکی می تواند بیش از حد رنگ بگیرد و اگر بخواهید تصویری واقع بینانه تر ببینید ، رنگ های هنری شما کمی نمایان می شوند.

هنگام رنگ آمیزی ، همچنین توصیه می شود که مناطق کوچکتر را به جای کار در یک باره روی تمام آثار هنری تکمیل کنید. با این کار لکه گیری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد!

تکنیک های ترکیب

اگر مقدار رنگ محدودی دارید ، می خواهید یک نمودار اختلاط رنگ ایجاد کنید. نمودار اختلاط رنگ به شما کمک می کند ببینید با مدادهایی که در حال حاضر دارید می توانید چه رنگ هایی ایجاد کنید. این ابزاری عالی است که ایجاد آن ممکن است در ابتدا کمی زمان ببرد ، اما از اشتباهات و هرگونه مخلوط کردن آزمون و خطا که احتمالاً بدون آن استفاده می کنید جلوگیری خواهد کرد.

هنگام ترکیب ، بسیار مهم است که رنگ را درک کنید. در صورت انتخاب رنگهایی که نزدیکتر به یکدیگر روی چرخ رنگ یا در همان بازه رنگ قرار داشته باشند ، ترکیب بهترین نتیجه را خواهد داد. در صورت نیاز به استفاده از رنگ های متضاد ، باید برای بهبود دید و کنتراست اطمینان حاصل کنید که رنگ ها در یک محدوده رنگ نیستند.

ترکیب اثر هنری مداد رنگی می تواند کمی با کارهای گرافیتی متفاوت باشد. شما نمی توانید از یک مخلوط مخلوط یا تورتیلیون استفاده کنید. در عوض ، می توانید از ترکیب مداد ، مخلوط با حلال یا حتی از ترکیب خشک استفاده کنید.

 

ترکیب مداد (سوختن)

سوختن عمل استفاده از فشار برای ترکیب لایه ها و پر شدن کامل دندان کاغذ از رنگ است. این باعث می شود رنگی بسیار صاف و براق روی آثار هنری شما ایجاد شود. شما می خواهید برای این کار از یک مداد تیز رنگی استفاده کنید زیرا این امر به اشباع سریعتر کاغذ با رنگ کمک می کند.

 

بلندرهای بی رنگ

بلندرهای بی رنگ مدادهای رنگی مومی بدون رنگ دانه هستند. اینها می توانند برای ترکیب و نرم شدن لبه های آثار هنری شما استفاده شوند اما به اندازه استفاده از مخلوط کن های حلال موثر نیستند.

 

ترکیب حلال

حلال ها اتصال مدادهای رنگی را مختل می کنند تا ترکیبی از رنگ ها ایجاد شود. این به کاهش ظاهر ضربه های رنگی کمک می کند و ظاهر صاف تری را ایجاد می کند. چند نوع مختلف حلال وجود دارد که می توانید با مداد رنگی استفاده کنید. صرف نظر از اینکه از چه حلالی استفاده می کنید ، حتماً ابتدا آن را روی کاغذ آزمایش کنید تا ببینید در برابر کاغذ قابل تحمل است. همچنین می خواهید قبل از استفاده مجدد از رنگ ، منتظر خشک شدن کامل حلال باشید. برای کمک به روند خشک شدن ، آماده باشید تا حلال های اضافی را با یک حوله کاغذی یا پارچه در نزدیکی آن پاک کنید.

 

مالیدن الکل

مالیدن الکل می تواند به عنوان مخلوط کن مورد استفاده قرار گیرد زیرا این ماده اتصال دهنده موم را از بین برد و رنگدانه را به دور کاغذ منتقل می کند. وقتی از این حلال استفاده می کنید ، الکل مالشی را انتخاب کنید که کمتر از ۷۰ ٪ الکل ایزوپروپیل باشد. با استفاده از یک حلال قوی تر ممکن است شروع به از بین بردن رنگدانه مداد رنگی کنید. هنگامی که از الکل مالش استفاده می کنید ، از گلوله های پنبه ای یا سواب استفاده کنید تا مقدار کافی در یک بار بمالید.

 

سقز

سقز از رزین درختان کاج ساخته شده است. این ممکن است از مالیدن الکل بیشتر شود زیرا ممکن است باعث ازبین رفتن بیشتر ماده چسب موم شود. اگر تصمیم گرفتید از این حلال استفاده کنید ممکن است از کاغذ قوی استفاده کنید. سقز را می توان چند بار بین هر مخلوط با استفاده از موی سر یا برس نرم و فشار متوسط ​​(بیشتر از الکل مالش) استفاده کرد. استفاده از سقز در صورت تمایل می تواند به دستیابی به اثر آبرنگ کمک کند.

 

تصحیح کننده سیمان لاستیکی

تصحیح کننده سیمان لاستیکی نوعی چسب است که به طور کلی با لاتکس و یک حلال دیگر (مانند استون) مخلوط می شود تا از سیمان لاستیکی صحیح شود. این بسیار شبیه عمل سقوط است که می تواند در شکستن چسب موم موثرتر است. همچنین هنگام استفاده از این حلال می توانید از جذابیت های شما با فشار متوسط ​​استفاده کنید.

 

روغن معدنی و روحیات معدنی

هر دو روغن معدنی و روحیات معدنی مقادیر نفتی بسیار متفاوت تر از موجود هستند. روغن معدنی از نظر غذای بی خطر است و می تواند به عنوان ملین ، روانگردان یا مرطوب کننده استفاده شود. مواد معدنی نوعی ماده تصفیه کننده برای اتمام مواد غذایی است و قطعاً برای غذا بدون خطر است. این یک حلال بسیار محبوب در صنعت رنگ است. ارواح معدنی بدون بو (OMS) مواد شیمیایی مضر وجود دارد و همچنین می تواند برای ترکیب استفاده شود. از قلم موها استفاده کنید تا کمی ملایم شود و برای حلال اضافی یک دستمال کاغذی در نزدیکی خود داشته باشید.

 

ترکیب خشک

مخلوط خشک از ابزاری می تواند کنده شود که در آن مداد یا حلال مانند حوله های کاغذی ، دستمال کاغذی ، یا کنده های ترکیبی یا توتیلیون ها وجود ندارد. اینها به اندازه مخلوط کن هایی است که در بالا ذکر شد به طور موثر نخواهند شد اما هنوز هم تا حدی رنگها را با هم ترکیب کنید. این مواد همچنین می توانند با استفاده از حلال ها به جای استفاده از آنها مخلوط شوند.

 

پاک کردن

پاک کردن مداد رنگی بسیار دشوارتر از اثر هنری گرافیت است اما هنوز هم ممکن است. برای از بین بردن اشتباهات ، به جای پاک کردن ، باید از روش پاک کردن و برداشتن رنگ از روی کاغذ استفاده کنید. هرچه لایه سنگین تر باشد ، برداشتن رنگ از روی کاغذ دشوارتر خواهد بود. به همین دلیل است که شما باید با استفاده از رنگ کم شروع به کار کنید تا اینکه با این محیط هنری باتجربه شوید.

پاک کننده های وینیل سفید و نوار اسکاچ برای از بین بردن رنگ کاغذ بهترین کار را می کنند.

پاک کن های ورز داده شده به طور کامل پاک نمی شوند اما می توانند به روشن شدن رنگ آثار هنری شما کمک کنند.

صرف نظر از نوع پاک کنی که استفاده می کنید ، ابتدا آن را روی یک کاغذ جداگانه آزمایش کنید تا از تأثیر آن بر آثار هنری خود آگاه شوید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، توصیه می شود مناطق کمتری را به جای کار در یک باره روی تمام آثار هنری ، تکمیل کنید. با انجام این کار لکه گیری و پاک شدن شما به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

 

مسواک زدن

مدادهای رنگی می توانند بر روی آثار هنری شما باقی مانده بگذارند (بیشتر از موم نسبت به روغن). با قرار گرفتن در دندان کاغذ و آلودگی رنگ ، آوار می تواند در کارهای هنری شما تداخل ایجاد کند. برای جلوگیری از این امر ، شما می خواهید آثار هنری خود را در تمام مراحل ایجاد تمیز نگه دارید. به طور متناوب از یک قوطی هوای فشرده ، گردگیرهای کوچک یا برس های آرایشی استفاده کنید تا بقایای موم یا پاک کن از روی کاغذ دور شود.

نتیجه گیری

قبل از خرید درباره محصول تحقیق کنید.

جعبه اصلی را بیرون بیندازید و با نوارهای لاستیکی جدا شده با رنگ ببندید.

مراقب شکستگی سرب باشید و از ریختن مداد رنگی خودداری کنید.

کاغذی را انتخاب کنید که کمی دندان داشته باشد تا به رنگدانه کمک کند سطح را بگیرد.

مدادهای رنگی خود را تیز نگه دارید! نقاط تیز به رسوب رنگ در دندان کمک می کند.

برای کنترل نیرو و سرعت از تیزکن دستی استفاده کنید تا خطر شکستگی را به حداقل برسانید.

صیقل دهنده ها با دهانه بزرگتر ، محفظه چوب بیشتری را حفظ می کنند و از هسته رنگ محافظت می کنند.

از رنگ های روشن تا تیره کار کنید.

قبل از رنگ آمیزی موارد برجسته را مشخص کنید تا از اعمال تصادفی رنگ های تیره در این قسمت جلوگیری شود.

از سایه زدن با رنگ سیاه خودداری کنید و به جای آن از رنگ های تیره تر همان رنگ استفاده کنید.

برای کاهش خطرات لکه گیری به یکباره ، مناطق کوچکتر را به جای کل قطعه کامل کنید!

اگر رنگ محدودی دارید ، یک نمودار اختلاط رنگ ایجاد کنید تا ببینید که چگونه مدادهای رنگی شما با هم مخلوط می شوند.

با سوزاندن یا استفاده از حلالهایی مانند الکل ، سقز یا روغن معدنی ، کارهای هنری را مخلوط کنید.

با برداشتن رنگ از سطح کاغذ با استفاده از نوار یا پاک کن ، رنگدانه را پاک کنید.

آثار هنری خود را به صورت دوره ای مسواک بزنید تا از آلودگی باقی مانده کاغذ جلوگیری کند.

 

نکات مورد توجه برای خرید مداد رنگی مناسب

در زمینه مداد رنگی به دلیل تنوع برند های مختلف، گاهی می‌تواند موجب سردرگمی در انتخاب بهترین محصول شود. برای این که بدانید کدام مداد رنگی مناسب شما است، به موارد زیر توجه کنید :

  • ساختار بدنه مداد رنگی به گونه ای باشد که باعث ایجاد خستگی در انگشتان شما نشود.
  • هدف از خرید مداد رنگی را بدانید که برای طراحی‌های حرفه‌ای می خواهید یا برای نقاشی‌های روزانه و معمولی.
  • باید رنگ های مداد رنگی شفاف، غلیظ و زنده باشند.
  • نوک مداد نرم و روان باشد تا در مواقع استفاده، فشاری بیش از حد به مداد نیاید.
  • دارای استحکام مناسب باشد زیرا مداد رنگی ممکن است بارها از دست کودکان یا از روی میز، بر زمین بیفتد. شاید به دلیل سهل‌انگاری زیر پای همکلاسی‌ها برود.
  • جعبه دارای وزنی سبک جهت حمل و نقل آسان باشد.

معرفی ۲۹ مدل مداد رنگی

خرید مداد رنگی ۳۶ رنگ پیکاسو مدل Superb Writer

توضیحات کالا

جنس جعبه مقوایی
تعداد رنگ ۳۶ رنگ
فرم سطح مقطع ۶ ضلعی
طول هر مداد ۱۸ سانتی متر

خرید مداد رنگی ۷۲ تایی Faber-Castell

توضیحات کالا

برند فابر کاستل یک برند آلمانی شناخته شده در حوزه لوازم تحریر است که در ایران هم اکثر والدین آن را می شناسند. یکی از محصولات این برند انواع مداد‌رنگی در سایزهای مختلف است. مداد رنگی ۷۲ تایی Faber-Castell دارای بسته‌بندی بسیار جذابی است. مدادها در دو طبقه روی هم چیده شدهاند که باعث می‌شود فضای کمتری اشغال کنند و ابعاد بسته‌بندی کوچک‌تر شود و به راحتی در داخل کیف یا کوله پشتی جای بگیرد. یک عدد پاک‌کن و مداد تراش و براش نیز به عنوان هدیه در بسته قرار داده شده است. مغزی داخلی دارای استحکام خوبی است و هنگام استفاده یا تراشیدن به راحتی نمی‌شکند.

مداد رنگی ۳۶ عددی جعبه فلزی استدلر

توضیحات کالا

 ساخت آلمان
– دارای بدنه‌ای با طراحی کلاسیک و ارگونومیک شش‌ضلعی برای نگارش آسان و بدون خستگی
– با پوشش سفیدرنگ A.B.S برای تقویت نوک و جلوگیری از شکستن آن هنگام استفاده
– بسیار نرم
– دارای رنگ غلیظ
– دارای استاندارد EN-71 و ساخته شده از مواد غیرمضر برای کودکان

code

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *